arhivirana novica

Kresilni kamen filma in animacije študentov VŠU

V sredo, 4. marca, ob 21. uri se bodo s študijskimi deli predstavili študentje Visoke šole za umetnost Univerze v Novi Gorici

Študentje v sklopu programov Digitalne umetnosti in prakse v različnih modulih (animacija, fotografija, videofilm, novi mediji), Medijske umetnosti in prakse (magistrski program) ter v teoretičnem in zgodovinskem polju umetnosti raziskujejo in ustvarjajo v kontekstualnih okoljih (okolje filma, kreativnih industrij in sodobnih umetnosti). Vse to v okvirih dinamične ter mednarodno in produkcijsko orientirane šole, ki študentom skozi interdisciplinarno sodelovanje omogoča, da lahko vsak medij raziskujejo v njegovi funkcionalni rabi in/ali kot avtorsko izrazno sredstvo. Z izborom predvajanih filmov programa prve stopnje se bomo podali na pot njihovih raziskovanj, izobraževanja in kreativnih procesov, v katerih prikazujejo svoja videnja sveta, v katerem živijo – v šoli in zunaj nje! 
Projekciji sledi pogovor z avtorji.
Vstop prost.


Spored
Promocijski film Univerze v Novi Gorici
skupina avtorjev, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 5' 36'', igrano-animirani
Brez naslova (Prehod)
Ester Ivakič, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 4' 35'', igrani
Brez naslova (Pogledi)
Ana Bahor, Slovenija, 2014, HD, 16:9, čb, 1' 18'', igrani
Brez naslova (Pogledi)
Vida Habjanič, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 1' 55'', igrani
Brez naslova (Gledališka delavnica)
Špela Lutman, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 2' 16'', igrani
Brez naslova (8 dni)
Mateja Nikolič, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 2' 32'', igrani
Srečanje (Encounter)
Mery Gobec, Katja Munda Rakar, Gregor Kocjančič, Tine Posarelli, Arthur Khakimullin, Patricia Farah, Merve Oksal, Su Li, Nemčija/Slovenija, 2014, HD, 16:9, čb, 11' 31'', igrani
Prva podaja – napovednik (Kick Off – Trailer)
Neva Kumelj, Mateja Nikolić, Tine Posarelli, Daša Sirk, Sara Stankovič, Matej Turk, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 1' 15'', igrani
Gameception
Ana Bahor, Saša Graovac, Vida Habjanič, Yulia Kostycheva, Taja Košir Popovič, Miha Oven, Anastasiia Zorina, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 2' 01'', video
Alkoholija (Alcoholics)
Christian Meixner, Marco Pelos Spagno, Benjamin Friškovec, Noemi Zonta, Urban Klanjšček, Saša Mrak, Žan Anthony Setnikar, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 1' 12'', video
Sonce št. 35
Ester Ivakič, Gregor Kocjančič, Špela Lutman, Gašper Mali, Peter Mišic, Katja Petelin, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 3' 36'', igrani
Sonce št. 35 – making of
Ester Ivakič, Gregor Kocjančič, Špela Lutman, Gašper Mali, Peter Mišic, Katja Petelin, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 1' 18'', dokumentarni
Atomic slap
Vid Bahor, Tilen Leban, Inga Mijatovič, Žiga Stupica, Anne Tassel, Slovenija, 2014, HD, 16:9, čb, 1' 41'', igrano-animirani
Vse najboljše (Happy Birthday)
Damir Grbanović, Slovenija, 2014, HD, 16:9, barvni, 4' 24'', animirani
Muhe (Flies)
Ninni Dahle Nyhus, Katja Petelin, Christian Meixner, Jaka Žilavec, Slovenija/Norveška/Portugalska, 2014, HD, 16:9, barvni, 2' 06'', animirani
Ukradena imena (Stolen Names)
Vida Habjanič, Ana Bahor, Benjamin Friškovec, Ellisiv Flack, Isaac Penha, Slovenija/Norveška/Portugalska, 2014, HD, 16:9, barvni, 5' 49'', dokumentarni
Pazi mejo (Mind the Border) Mery Gobec, Špela Lutman, Marta Bartczak, Sara Correia, Saša Mrak, Slovenija/Norveška/Portugalska, 2014, HD, 16:9, barvni, 1' 30'', animirani
Kaj pa če (What if) Damir Grbanović, Rafael Oliveira Marques, Noemi Zonta, Bård Føsker, Tine Posarelli, Peter Mišic, Slovenija/Norveška/Portugalska, 2014, HD, 16:9, barvni, 5' 10'', igrano-animirani
Tihotapec (The Smuggler) Sara Stankovič, Neva Kumelj, João Marques, Mateja Nikolić, Ole Martin Wølner, Slovenija/Norveška/Portugalska, 2014, HD, 16:9, barvni, 4' 10'', igrani