9. Festival frankofonskega filma
V okviru “Frankofonske pomladi – 50 let Mednarodne organizacije za frankofonijo v Sloveniji“
88 držav in vlad članic Mednarodne organizacije za frankofonijo (OIF) letos praznuje 50 let: države, katerim je skupen francoski jezik, delujejo v smeri razvoja sodelovanja na političnem in izobraževalnem področju, ob tem pa spodbujajo mir ter kulturno in jezikovno pestrost. Frankofonija so predvsem ljudje, katerim je, čeprav živijo na različnih koncih sveta, skupen francoski jezik, zato je članicam OIF zelo pomembno, da obeležijo 50. obletnico obstoja organizacije.
Tako se bodo vsi akterji, povezani s frankofonijo v Sloveniji, ki ima status države opazovalke od leta 1999, pridružili praznovanju. Med marcem in junijem 2020 vam bodo ponudili širok izbor prireditev: gledališče, glasba, nagradne igre, pogovori in seveda 9. festival frankofonskega filma – frankofonska pomlad bo raznolika, tako kot so raznolike države organizatorke. Vsebino filmskega festivala navdihuje tudi Africa2020, program, ki bo v Franciji potekal od junija do decembra 2020 – na afriški celini se namreč nahaja veliko število članic OIF. Filmi, ki bodo letos na festivalskem sporedu, so večinoma v francoščini, prihajajo pa iz Belgije, Egipta, Francije, Kanade, Nigra, Malija, Slonokoščene obale in Švice.
Program
Dražba, 19. 3. ob 21.00
Max in prijatelj, 20. 3. ob 17.00
Vrnitev avanturista, Srečno pot, Sim, Kokoa, 21. 3. ob 15.00
Ples v paru, 21. 3. ob 17.00
Delo, 21. 3. ob 19.00
Usoda, 21. 3. ob 21.00
Naša spletna stran uporablja piškotke, ki se naložijo na vaš računalnik. Sprejmete uporabo piškotkov?
|
Več o uporabi piškotkov |
Uporaba piškotkov na naši spletni strani
Pravna podlaga
Podlaga za sporočilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013, je prinesel nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Kaj so piškotki?
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
1. Nujno potrebni piškotki
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupi, varnost...).
2. Izkustveni piškotki
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje...). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
3. Funkcionalni piškotki
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (uporabniško ime, jezik, regijo...) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
4. Oglasni piškotki
Te piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Nadzor piškotkov
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brkljalnikov nastavite tako, da piškotkov ne sprejemajo.
Za informacije o zmožnostih posameznih brskjalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.